Bene.cz - texty článků a zpráv
 
       
Název článku: Musel jsem to z FB ukrást Obrázek
není
Zdroj článku: Virtuální region Bene.cz - www.bene.cz
Autor článku:
Zařazení článku: 2020-04-24

Název přílohy:    Otevři přílohu Diskuze k článku
Název fotogalerie:    Ukaž fotogalerii Tisk
Název odkazu:    Otevři odkaz Pošli e-mailem

Zbyněk Vybíral 1 h · Na "případu Prymula" se toho nakonec vyjevuje docela dost.

1. Frustrovaným jedincům přináší nepřiznanou slast ukázat na někoho, kdo se - dle nich - ukázal být aspoň na malou chvíli horším, než jsou (byli, byli by) oni. A že se takových, kdo dnes házeli kamenem (sami bez viny), objevilo! Samozřejmě s výkřiky: "Ten je nejhorší! Ten je nejhorší!" přispěchávají také ti, kdo jsou sami stokrát horší než ten, kdo jednou uklouzl. V davu spravedlivě rozhořčených se dá krásně schovat. (A snad i očistit?)

2. Přepracovaní lidé dělají chyby.

3. Ten, kdo tu měsíce bojuje proti rozšiřování pandemie, bojuje za zdravotníky, za všechny ohrožené - schytá od těch "bez viny" (předsedkyně TOP) výtku, že právě všem plivl do tváře!

4. Dochází těm, kdo se dnes rozhodli ihned odsoudit Prymulu, že ho odsoudili na základě cynické práce paparazziů, čímž ten cynismus legitimizují?

5. Bulvár umí vládnout. Bulvár umí i zatemnit myšlení.

6. Každý z nás nějak interpretuje skutečnost, objektivní pohled na ni neexistuje. To, co vyšlo v Blesku, byla konstrukce reality a její interpretace. Prymulova obhajoba (na jeho samostatné tiskovce) byla jiná konstrukce. Neměli bychom spěchat s přikloněním se k jedné nebo druhé (nebo desáté).

7. Od čeho a od koho odvádí případ Prymula pozornost?

Hádejte 3 x! 8. I dnes umírali a trpěli lidé s Covidem a s nasazením sil pracovali lékaři a sestry; ale nějak to nikoho nezajímalo. To naši pozornost opravdu upoutá víc hádka na agoře, než umírání v ústraní? Intriky jsou přitažlivější než práce do úmoru. Tož, je o čem přemýšlet...


Zavři okno